ÜYE GİRİŞİ
Kullanıcı
Şifre
  Hatırla
 
Yeni üyelik
Şifremi unuttum

PDR

KONULAR


Ortaöğret. Rehberlik   REHBERLİK HİZMETLERİ OKUL YÜRÜTME KURULU II. DÖNEM TOPLANTI TUTANAĞI

, (ÖRNEKTİR…)
T.C.
………………………………………
……………………….. ...... – ...... EĞITIM ÖĞRETIM YILI REHBERLİK HİZMETLERİ OKUL YÜRÜTME KURULU
II. DÖNEM TOPLANTI TUTANAĞI

KARAR NO: 2
TARİH: ....../ ....../ ......
TOPLANTI YERİ: SUNUM ODASI

GÜNDEM:
1. Yoklama ve katip seçimi.
2. Okul müdürü tarafından açılış konuşması.
3. II. Yarıyıl Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık çalışmalarının değerlendirilmesi.
4. Rehber öğretmenlerin konuşmaları.
5. Üniversite sınavına yönelik çalışmaların arttırılması.
6. Öğretmen, öğrenci ve velilere yönelik seminer ve konferanslar.
7. Öğrenci velilerine yönelik Rehberlik Hizmetleri ve Ana – Baba okulu eğitim seminerinin değerlendirilmesi.
8. Dilek ve temenniler.


GÜNDEMİN GÖRÜŞÜLMESİYOKLAMA VE KATIP SEÇIMI

1- Okul Rehberlik Hizmetleri Kurulu ....../...... Eğitim ve Öğretim yılı II. Dönem Rehberlik Hizmetleri Okul Yürütme Kurulu Toplantısı Okul Müdürü ………. başkanlığında /....../...... tarihinde Sunum odasında yapıldı. Toplantıya Müdür Bey’in yanısıra Müd. Bş.Yrd. ……………., Müd.Yard. ………….., Koordinatör Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen ……………………, psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen …………………., ...... Sınıfı sınıf Rehber öğretmeni …………………., ...... Sınıfı sınıf Rehber öğretmeni ………….., ...... sınıfı sınıf Rehber öğretmeni …………….., ...... Sınıfı sınıf Rehber öğretmeni ……………., ...... Sınıfı sınıf Rehber öğretmeni ………………, ...... Sınıfı Sınıf Rehber Öğretmeni ……………………. ve Okul Aile Birliği Üyesi ……………………………. katıldı.
Toplantının başında yoklama yapılarak Okulumuz öğretmenlerinden, Rehber Öğretmen …………….. katip olarak seçildi.
OKUL MÜDÜRÜ TARAFINDAN AÇILIŞ KONUŞMASI
2- Okul Müdürü ………………: "Arkadaşlar, öncelikle ...... – ...... Eğitim Öğretim II Yarıyılının hayırlı olması ve başarılarınızın devamını diliyorum. Birinci uyarıyıldaki gösterdiğiniz gayretler neticesinde öğrencilerilmizde göz görülür derecede güzel gelişmeler oldu gerek ailelerinden gerekse çevremizden aldığımız tepkiler bu doğrultuda, bütün bu gayretlerinizden ötürü sizleri tebrik eder ve bu başarılarınızın ıı. Yarıyılda da devamını dilerim“ dedi.
II. YARIYIL REHBERLIK VE PSIKOLOJIK DANIŞMANLIK ÇALIŞMALARININ DEĞERLENDIRILMESI.
3 – Okul Müdürü ……………………..: “Arkadaşlar geçtiğimiz dönem itibariyle yapmış olduğunuz rehberlik çalışmaları sonucu gerek öğrencilerin sorunlarıyla yakinen ,ilgilenmeniz gerekse veli memnuniyetini temin etmenizden dolayı sizleri tebrik ediyorum. Ayrıca sizlere ışık tutan değerli Rehber öğretmenimiz ………beye ve ……………………….. hanıma özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederim. Rehberlik servisimizin yapmış olduğu etkinliklerden özellikle Ana Baba Okulu semineri, Meslek tanıtım, mesleğe, Alan seçimi seminerleri ve Okulumuz Rehberlik sitesi gibi sosyal aktivitelere dayanan çalışmalarlada öğrencilerin yanı sıra gerek velilere gerekse öğretmenlerimize yönelik çalışmaların devamını bu öğretim yılında da kendilerinden bekliyoruz..” Dedi.
Söz alan Koordinatör Rehber öğretmen ……………..: ”Değerli Müdürümüzün ifade ettiği çalışmaların dahada ileriye götürülmesi için, İdarecilerimizin ve sınıf öğretmenlerimizin desteğiyle de dahada ileriye götürmeyi hedefliyoruz.” Dedi.
Söz alan ...... Sınıfı Rehber Öğretmenlerinden ……………………: Rehberlik hizmetlerinin önemi kuşkusuz çok önemli rehberlik uzmanlarımızın bizlere verdiği envanterlerle gerek öğrencilerimizi tanıma gerekse ilk tepki olarak açamadıkları sorunlarını bu envanterlerle ifade etmeleri oldukca kayda değerdi. Yaptığımız bu testlerin sonucu öğrencilerimizi daha iyi tanıma imkanı bulduk.
Söz alan ...... Sınıfı Rehber Öğretmenlerinden ……………: YAPILAN Ana baba okulu ve diğer seminerler hem veliler hemde öğrencilerimiz açısından çok verimli oldu. Bu yarıyıl da aynı çalışmalar devam etmeli.
REHBER ÖĞRETMENLERIN KONUŞMALARI
4 – Söz alan Koordinatör Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen ……………………..:
“ Rehberlik öğrenciyi kendisine tanıtmak; kendisinin sınıftaki ve toplumda ki yerini algılamasına yardımcı olmak, tıkandığı noktalarda önünü açmak olmalıdır. Bir öğrencinin hareketlerinin, davranışlarının doğru veya yanlış olduğu anlatılmalı, anlatılırken de gerekçeler izah edilmelidir. Ancak bu sayede her seferinde bir adım daha ileri gidilerek yol alınabilir.Ayrıca okullarda Rehberlik olarak yapılabilecek diğer bir fonksiyon ise, öğrencilerin serbestçe düşünebileceği, herhangi bir ailevi, psikolojik baskının altında kalmadan hareket edebilecekleri fikir ve düşünce özgürlüklerine kavuşmalarını sağlamak olmalıdır. ” dedi.
Rehber öğretmen …………………….. , öğrencilerin problemlerini çözebilmenin en kısa yolunun onları çok yakından tanımakla mümkün olacağını ve bununla ilgili olarak uygulana
A-Öğrenci tanıma Formu,
B-Sosyometri için gerekli olan doküman,
C-Kimdir Bu? Adlı anketin formunun,
D- Aile Anketi‘ni tekrar incelemekte fayda olacağına inanıyorum dedi

Daha sonra söz alan Rehber öğretmen ……………………..: “İletişimin her sahada olduğu gibi öğrenciye ulaşmada da etkili bir uygulama olabilmesi için öğretmenlerimizin empatik yaklaşım geliştirmeleri gerekmektedir bu konunun dikkate alınması kanaatimce çok önemlidir dedi.”


ÖĞRETMEN, ÖĞRENCI VE VELILERE YÖNELIK SEMINER VE KONFERANSLAR
5 - Okul Müdürü ……………………..: “ Rehberlik adına düşünülen plan ve projelerin fiiliyata dönüştürülerek bunun öğrencilerin hizmetine sunulması gerekmektedir. Ayrıca yıl içinde seminer ve konferanslarla öğrenci ve öğretmenlerin istifade edbileceği konferans ve seminerler düzenlenmesi yönünde çalışmalar başlatılmalı” dedi. Koordinatör Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen ……………………..bu yönde çalışmalara başlayacağını söyleyerek bütün bunlar için de Rehber Öğretmen ile Sınıf Öğretmenleri arasında sıkı bir diyaloğun olması gerektiğini vurguladı.
ÖĞRETMEN, ÖĞRENCI VE VELILERE YÖNELIK SEMINER VE KONFERANSLAR

6 - Okul Müdürü ……………………..: “Plandağımız seminer çalışmalarının gerçekleşmesinde ki katkılarından dolayı rehber öğretmenlerimizi canı gönülden kutluyor ve bu yarıyılda özellikle üniversite sınavına ve fen lisesi sınavlşarına hazırlasnan öğrencilere yönelik çalışmalarınızı sürdürmenizi istiyorum“ dedi.

DILEK VE TEMENNILER
7 - Rehberlik planının iki nüshasının R.A.M.’ a gönderilmesine, Sınıf Rehberlik Planlarının bir nüshasının ekim ayının son haftasına kadar rehberlik servisine teslim edilmesine Aylık Faaliyetlerin Faaliyet Raporu oluşturularak Rehberlik Servine her ayın son haftası teslim edilmesine oy birliğiyle karar verildi.
Başka istek ve temenni olmadığından toplantıya son verildi.…………………….. …………………….. REHBER ÖĞRETMEN


…………………….. …………………….. …………………….. ....../...... SINIF ÖĞRETMENİ ....../......SINIF ÖĞRETMENİ ....../......SINIF ÖĞRETMENİ


…………………….. …………………….. …………………….. ....../ ......SINIF ÖĞRETMENİ ...... /......SINIF ÖĞRETMENİ ..... /.... SINIF ÖĞRETMENİ


…………………….. …………………….. …………………….. OKUL AİLE BİRLİĞİ ÜYESİ MÜDÜR YARDIMCISI MÜDÜR BAŞ YARDIMCISI……………………..
……………….LİSESİ MÜDÜRÜ
TARİH
............... – ........... - .................


Okunma : 38651
1 Puan 2 Puan 3 Puan 4 Puan 5 Puan
29 kişi oy verdi, Ortalama puan: 5

     

 


Bu makaleye yorum yazmak için
üye girişi yapmalısınız.

YAZARLAR
Mustafa Kıran
ANASINIFINDAN BİRİNCİ SINIFA GEÇİŞ
Şükrü AKKAYA
Gözünüzü ve Gönlünüzü Bu SEVDAYA Kapatmayın…
Soner AKIN
Kâğıt-Kürek, Ters Giden Cinsellik ve PDR Teknolojileri
Nevzat ÖZER
ÇOCUK CINAYETLERİ VE ALINMASI GEREKEN ÖNLEMLER
ŞEYMA YILDIRIM
“AŞKIN CENAZESİ VAR”

DOSYALAR

ANKET

Ençok Takip Ettiğiniz Sosyal Medya Aracı Hangisidir?

Facebook(75%)
Twitter(22%)
frienfeed(4%)


421 kişi oyladı.

Diğer Anketler


LİNKLER

İSTATİSTİKLER
Ziyaretçi
  » Bugün : 9.787
» Dün : 20.086

Toplam
  » 53.500 Üye
» 1157 Konu
» 356 Makale
» 1266 Haber
» 27 Dosya

Online
  Online 5224 Ziyaretçi Var

Rehberlik Servisi © 2000 - 2016