ÜYE GİRİŞİ
Kullanıcı
Şifre
  Hatırla
 
Yeni üyelik
Şifremi unuttum

PDR

KONULAR


HIZLI OKUMA   ANLAYARAK HIZLI OKUMA

www.kisiselbasari.com ile Başaran Danışmanlık tarafından Samsun´da özel bir eğitim programı düzenliyoruz. Samsunda oturuyorsanız, veya bir hafta sonu Samsuna gelebilecekseniz bu eğitimleri kaçırmayın. Hızlı okuma ve Hafıza Teknikleri eğitici sertifika programıyla hem hız okuyacak, hem hafızanızı güçlendirecek, hemde sizlerde hızlı okuma ve hafıza teknikleri seminerleri verme hakkını elde edebileceksiniz.

 

ANLAYARAK HIZLI OKUMA SERTİFİKA PROGRAMI

 

(Artık Sizde Anlayarak Hızlı Okuma Seminerleri Düzenleyebileceksiniz) 

 

YER: SAMSUN MERKEZ

Tarih: KATILIMA GÖRE BELİRLENECEK (2 GÜN)

ÜCRET: 200 YTL

 

BU SEMİNERDE NE KAZANACAKINIZ

 

                                EĞİTİMDE ÜCRETSİZ VERİLECEK KAYNAKLAR

 

    1. BİREYSEL VE KURUMSAL GELİŞİM SETİ (4 KİTAP 2 CD) (Aşağıda resmi bulunan set verilecektir)
    2. HIZLI OKUMA SERTİFİKASI (Bu sertifika eğitici sertifikası olup eğitime katılanlar hızlı okuma eğitimi verme hakkı kazanacaktır) 

                               

 

HIZLI OKUMA EĞİTİMİNE KATILAN BAZI ÖĞRENCİLERİN GÖRÜŞLERİ

 

Onur KARYAĞMAZ ( 2005 Özel Okullar TÜRKİYE 1.Sİ)

Hızlı okuma kursuna bir arkadaşımın tavsiyesi ile katıldım. İlk okuma hızım 220 kelimeydi. Başaran Eğitim Danışmanlık Merkezi’nin verdiği bu eğitimle okuma hızım 950 kelimeye kadar çıktı. Okuma hızımla birlikte anlama ve kavrama oranımda arttı. Okuma hızının bu kadar artacağını tahmin etmiyordum. Kursun eğlenceli ve öğretici olması öğrenimimi kolaylaştırdı. Bu kursu tüm öğrenci arkadaşlara tavsiye ediyorum. Ayrıca kurs hocam Abdurrahman BAŞARAN’a çok teşekkür ediyorum.

 

Anıl KOÇAK   ( 2007 ÖSS TÜRKİYE 12.Sİ)

Ön yargıyla başladığım ANLAYARAK HIZLI OKUMA’nın ne kadar etkili ve gerekli olduğunu ÖSS’de anladım. İlk okuma hızımın bu kadar düşük olduğunu tahmin etmiyordum dakikada 125 kelime okuyordum. Aldığım eğitimle okuma hızım 970 kelimeye kadar çıktı. Daha iyi anlayarak soruları kısa sürede bitirdim. Yapamadığım sorulara tekrar bakma şansım oldu… Sınavdan önce denemelerde ve test sorularında da çok  yararı oldu.. Sınavlarda yüksek puan almamı ve istediğim Bölüme girmemde çok etkili oldu… Bana Eğitimi etkili bir şekilde veren Abdurrahman hocama çok teşekürederim… Anlayarak Hızlı okumayla kitap okuma alışkanlığı kazandığım için çok mutluyum.

 

Muharrem ZENGİN (İstanbul ün. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İngilizce)

Tüm konuları çok iyi bilmeme rağmen yavaş okuduğum için sorulara tam odaklanamıyordum. Ayrıca bazı soruları iki kez okuduğum oluyordu. Hızlı okumanın önemini bildiğim için bu konuda çok iyi eğitim veren BAŞARAN Eğitim ve Danışmanlık Merkezinde aldığım bu kursla okuma hızımı % 450 arttırdım. Öğrendiğim Hızlı okuma tekniklerini üniversitede kullanarak büyük bir avantaj sağlayacağıma inanıyorum. Başaran’da verilen eğitimin ciddi ve zevkli olması öğrenmemi kolaylaştırdı. Bana bu eğitimi veren değerli hocam Abdurrahman Başaran’a teşekkür ediyorum. Sınavlara hazırlanan tüm öğrenci arkadaşlara tavsiye ediyorum.

 

Murat PASİN ( 2006 OKS Türkiye 5.si)

Okulumuzda verdiğiniz Anlayarak Hızlı Okuma eğitimine katıldım. İlk okuma hızım 165 kelimeydi. Eğitimde zevkli bir şekilde öğrettiğiniz yöntemlerle okuma hızım 870 kelimeye kadar çıktı. Okuma hızımın artması anlama oranımı da artırdı. Bunun yanında kısa sürede daha fazla test çözme imkanı buldum. Doğal olarak bu da başarımı artırdı. Bana verdiğiniz bu güzel eğitim için sizlere teşekkür ediyorum.

 

Oya ÖNER: (OYAK BANK BURSA ŞUBE MÜDÜRÜ)

Anlayarak hızlı okuma kursuna gerçekten çok merak ettiğim ve ilgilendiğim için katıldım. Aynı zamanda gelecek yıl ÖSS’ye hazırlanacak olan kızımı da düşünerek böyle bir eğitimin faydasını tespit etmek istedim. Ve gördüğüm şu ki; sadece teknikleri uygulamanız bile ciddi anlamda okuma ve anlama oranınızın artmasını sağlıyor. Eğitime başladığımda ilk okuma hızım 183 kelimeydi. Ve kursun sonunda 750 kelime oldu. Abdurrahman BAŞARAN’DAN aldığım bu eğitim sayesinde hem kendimde çok iyi bir gelişme meydana geldi hem de kızımın böyle bir eğitimi almasının kesinlikle şart olduğunu anladım. Abdurrahman Bey’e Teşekkürle.

 

 

BAŞVURU BİLGİLERİ

 

ORGANİZASYON: www.kisiselbasari.com & Başaran Danışmanlık

 

İRTİBAT: kisiselbasari@hotmail.com (Detaylı Bilgi almak için veya sizinle irtibata geçmemiz içim mail atabilirsiniz)

 

TEL: 0 505 334 24 61

 

 

 

HAFIZA TEKNİKLERİ SERTİFİKA PROGRAMI
(Artık Sizde Hafıza Teknikleri Seminerleri Düzenleyebileceksiniz) 
 

YER: SAMSUN MERKEZ

Tarih: KATILIMA GÖRE BELİRLENECEK

ÜCRET: 200 YTL (2 GÜN)


 

EĞİTİMİN AMACI:

 

Bizi biz yapan sahip olduğumuz tüm özelliklerimizin işlendiği ve kaydedildiği hafızamız, sınırları belli olmayan büyük bir hazine olarak bizde durmaktadır. Aslında her birimiz, müthiş bir hafıza kapasitesine sahibiz ancak hafızamıza yeterince önem vermediğimiz ve onu geliştirmek için çaba sarf etmediğimizden hatırlama konusunda çeşitli zorluklar yaşıyoruz. Tıpkı insan bedeninin vücut geliştirme egzersizleri aracılığıyla, kas gücünü arttırarak güçlendirebileceği gibi hafıza da alıştırma ve egzersizler yoluyla geliştirilebilir. Hatırlamayı kolaylaştırmak, hafızayı geliştirmek mümkündür ve bunun denenmiş teknikleri vardır. Bu teknikleri öğrendiğinizde neden unuttuğunuzu da anlamış olacaksınız. İşte bu eğitim size bu teknikleri öğretmeyi amaçlıyor .

 

KİMLER KATILMALI:

Hafızasını etkili kullanarak başarılı olmak isteyen VE Zihinsel potansiyelini ve beynini daha etkin kullanmak isteyen herkes.

      İÇERİK:

·  Beynimiz Nasıl Çalışır ? Hangi durumlarda kaydeder

·  Benimizdeki kayıt düğmesini nasıl kullanabiliriz?

·  Beyninizin her iki yarısını nasıl kullanabilirsiniz?

·  Zihninizi Hatırlamaya Yöneltebilirsiniz?

·  Hafızanız Nasıl Çalışır ?

·  Hafızayı Geliştirme Teknikleri

·  -Fonetik Alfabe

·  -Bağlama metodu

·  -İlişkilendirme sanatı

·  -Rakam-Şekil Sistemi

·  Kullanılmayan Beyin Gücünüzü Nasıl Kazanabilirsiniz?

·  Yüzlerce maddelik bilgilerin belli bir düzen içinde hafızamızda depolanması ve gerektiği zaman mükemmel bir şekilde hatırlanabilmesi

·  Gözlem, dikkat ve hızlı karar verme yeteneğinizi geliştirme

·  Okul derslerini çok kısa sürede hafızanıza kodlayabilme ve unutmama

·  ÖSS, LGS ve benzeri her sınavda hafızanızdaki bilgileri çok rahat hatırlayabilme ve bu sayede başarıyı arttırabilme

·  Hayal kurma yeteneğinizi geliştirme ve kontrol altına alabilme

·  Bilinçli görselleştirme yeteneğinizi geliştirme ve buna bağlı olarak öğrenme hızınızı arttırma

·  Bir topluluk önünde takılmadan, şaşırmadan ve kağıda bakmadan uzun süre konuşabilme

·  Düşünme gücünüzü ve zihninizi büyük ölçüde geliştirebilme.

·  Öğrenmeyi öğrenme

 

            EĞİTİMDE ÜCRETSİZ VERİLECEK KAYNAKLAR

 

    1. BİREYSEL VE KURUMSAL GELİŞİM SETİ (4 KİTAP 2 CD) (Aşağıda resmi bulunan set verilecektir)
    2. HAFIZA TEKNİKLERİ SERTİFİKASI (Bu sertifika eğitici sertifikası olup eğitime katılanlar hafıza teknikleri eğitimi verme hakkı kazanacaktır.) 

HAFIZA TEKNİKLERİ EĞİTİMİ ALANLARIN GÖRÜŞLERİ

 

Özge Mertyürek LİSE–3 (BURSA FEN LİSESİ)

Önyargıyla katıldığım bu eğitimin okul hayatımda bana bu kadar kolaylık sağlayacağını bilmiyordum. 20 cümlenin 2 dk. Hafızaya kodlandığını gördüm. Öğrenmekte güçlük çektiğim konuları kısa sürede hafızama alabiliyorum. Ayrıca hafızamı bundan sonra nasıl kullanacağımı daha iyi biliyorum. ÖSS’ye hazırlanan biri olarak, bu eğitimin öğrencilerin başarılarını yüzde yüz artıracağına inanıyorum.

 

Gökşah GENÇKAN LİSE-2 (BURSA KIZ LİSESİ)

Öncelikle bana öğrenmeyi öğreten Abdurrahman Başaran’a çok teşekürediyorum. Eğitimin dolu dolu geçmesi ve öğrendiklerimizin hafızamızı daha iyi kullanmamıza yönelik olması daha iyi dinlememi sağladı. Tek kelimeyle “HER ŞEY ÇOK MÜKEMMELDİ”…

 

Caner PEKCAN (TURHAN TAYAN ANADOLU LİSESİ)

Hafıza geliştirme kursunda 50 kelimeyi 3 dakikada hafızaya almayı öğrenince hafızamı daha fazla geliştireceğime inandım. Kursta eğlenceli bir şekilde hafıza tekniklerini öğrenerek artık kelimeleri, cümleleri, paragrafları ve kitapları hafızama alabiliyorum. 15 maddelik bir yazıyı hafızama kısa sürede alıp arkadaşlara aynısını anlatınca kendime olan güvenim daha da arttı. Benim için artık bir şey öğrenmek çok kolay. Öğrendiğim bu teknikleri okulda kullanarak derslerimdeki başarımı artıracağım. Derste bize itinayla bu teknikleri birer birer öğreten Abdurrahman BAŞARAN’a çok teşekkür ederim.

 

Oğuzhan SEVİM (İSTANBUL ATATÜRK FEN LİSESİ)

İlk derste hafızamızı ölçmede verdiğiniz 20 kelimeyi arkadaşların çoğu en fazla 3 – 4 tanesini bilebildiler. Kursta verdiğiniz tekniklerle 30 kelimeyi hiç şaşırmadan üç dakikada hafızama alıp tekrar edince çok şaşırdım. Bu sevincimi arkadaşlarımla ve ailemle paylaştım. Artık cümleleri, paragrafları ve kitapları hafızama alabiliyorum. Fen lisesini kazanmamda etkili olan bu eğitimi tüm arkadaşlara tavsiye ediyorum. Hafızamı geliştirmede büyük emeği olan hocam Abdurrahman BAŞARAN’a teşekkür ediyorum.

 

 

BAŞVURU BİLGİLERİ

 

ORGANİZASYON: www.kisiselbasari.com & Başaran Danışmanlık

 

İRTİBAT: kisiselbasari@hotmail.com (Detaylı Bilgi almak için veya sizinle irtibata geçmemiz içim mail atabilirsiniz)

 

TEL: 0 505 334 24 61

 

HER İKİ EĞİTİMİ ALARAK HER İKİ ALANDA UZMAN OLUP SAMSUNDA SEMİNERLER DÜZENLEMEK İSTİYORSANIZ BU FIRSATI KAÇIRMAYIN.
 
Bu eğitimler sonrası sizlere verilecek sertifika katılım sertifikası değil uzmanlık sertifikası olacaktır. Bu uzmanlık sertifikasıyla sizlerde bu eğitimleri düzenleyebileceksiniz. Bu tür uzmanlık eğitimleri genellikel büyük şehirlerde verilmekte olup ücreti Samsunda özel olarak düzenlenecek olan bu eğitimlerden çok daha yüksek, kalitesi ve size kazandıracakları çok daha düşük olacaktır.
SAMSUNDA DÜZENLENECEK BU İLK SERTİFİKA PROGRAMINI KAÇIRMAYIN..
 

EĞİTİMCİMİZ; ABDURRAHMAN BAŞARAN KİMDİR?
 

Konya’da doğan Abdurrahman BAŞARAN, İlköğretim ve lise eğitimini Konya’da tamamladı. 1998’de Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesinden mezun oldu. Farklı okullarda öğretmenlik ve idarecilik yapan eğitimcimiz, Ege Üniversitesi ve Yakın Doğu Üniversitesinde farklı bölümlerinde yükseklisanas eğitimini tamamladı. Aynı üniversitenin Eğitim Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak çalıştı. Uluslararası NlP Trainer Eğitmenliğini yapan Sue Knght’tan NLP Trainer Eğitimi alarak Uluslararası NLP eğitmeni oldu. Zihin haritaları Eğitmeni Philip Holt’tan Zihin Haritaları Eğitimi aldı. Yurtiçinde ve yurtdışında çeşitli seminerlere katılan ve seminerler veren eğitimcimiz, NLP, Hızlı Okuma, Hafıza Teknikleri, Zihin Haritaları, Motivasyon ve Başarı, Çocuğun Başarısında Anne ve Babanın rolü, Beden Dili, Diksiyon, İletişim Becerileri, Satış ve Pazarlama, Sunum Teknikleri, Etkili Yöneticilik ve liderlik, Satış ve Pazarlama seminerlerini vermektedir. İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Bursa’da şuana kadar 600–700 seminer vererek yaklaşık 200.000 kişiye hitap eden Abdurrahman Başaran, BAŞARAN EĞİTİM ve DANIŞMANLIK şirketinde çalışmalarına devam etmektedir. Abdurrahman BAŞARAN Türkiye’nin değişik il ve ilçelerinde, şirketlere, okullara ve kurumlara yönelik seminerler vermektedir. Görsel ve yazılı basında, çeşitli zamanlarda yazıları yayımlanmış ve çeşitli programlara katılmıştır.

“SINIRSIZ GELİŞİM” adında ulusal bir kişisel gelişim dergisi çıkaran Başaran, Aynı zamanda Başaran yayınlarından bir Gelişim Seti çıkarmıştır…

 

Abdurrahman BAŞARAN’ın yayımlanan kitapları;

 

-         Anlayarak Hızlı Okuma

-         Hafıza Teknikleri

-         İlham Kaynağı Başarı Öyküleri

-         Başarı Rotanız

-         2 adet HIZLI OKUMA CD’Sİ

 

 

ALTUNİZADE, SHİYUBA SOK. MAHİR İZ CAD. NO:3 ÜSKÜDAR / İSTANBUL

FOMARA MEYDANI    AYTI PLAZA   KAT:4  NO:70  OSMANGAZİ  / BURSA  (0224) 221 7634

(0505 803 3410) ÖĞRETMEN HATTI

 

 
Okunma : 4006
1 Puan 2 Puan 3 Puan 4 Puan 5 Puan
1 kişi oy verdi, Ortalama puan: 5

     

 


Bu makaleye yorum yazmak için
üye girişi yapmalısınız.

YAZARLAR
Mustafa Kıran
ANASINIFINDAN BİRİNCİ SINIFA GEÇİŞ
Şükrü AKKAYA
Gözünüzü ve Gönlünüzü Bu SEVDAYA Kapatmayın…
Soner AKIN
Kâğıt-Kürek, Ters Giden Cinsellik ve PDR Teknolojileri
Nevzat ÖZER
ÇOCUK CINAYETLERİ VE ALINMASI GEREKEN ÖNLEMLER
ŞEYMA YILDIRIM
“AŞKIN CENAZESİ VAR”

DOSYALAR

ANKET

Ençok Takip Ettiğiniz Sosyal Medya Aracı Hangisidir?

Facebook(75%)
Twitter(22%)
frienfeed(4%)


422 kişi oyladı.

Diğer Anketler


LİNKLER

İSTATİSTİKLER
Ziyaretçi
  » Bugün : 4.545
» Dün : 12.205

Toplam
  » 53.500 Üye
» 1157 Konu
» 356 Makale
» 1266 Haber
» 27 Dosya

Online
  Online 1980 Ziyaretçi Var

Rehberlik Servisi © 2000 - 2016